GFT przeprowadza się do Bramy Miasta

by   CIJ News iDesk II
2020-07-01   09:04
/uploads/posts/eb2f62f56ed662117b619ec006da28fe43303766/images/30062020_Skanska Brama Miasta 3_fot. Rafał Tomczyk.png


GFT, międzynarodowa firma dostarczająca oprogramowanie m.in. dla największych banków na świecie, przenosi swoją łódzką siedzibę do pierwszego budynku Bramy Miasta. Zajmie tam 3 piętra o powierzchni 4700 mkw., łącznie z tarasem, z którego rozciąga się widok na Nowe Centrum Łodzi.

„Nowe biuro to rodzaj podziękowania dla naszego zespołu za ich świetną pracę i wyjątkową atmosferę, jaką tworzy. Uważamy, że zasługuje na to, co najlepsze. Z niecierpliwością czekamy na dobrą sytuację epidemiologiczną, żeby móc wrócić do biur. Cieszę się, że po długiej pracy z domu będziemy mogli spotkać się w zupełnie nowej przestrzeni w tym samym, doskonałym składzie”, komentuje Wojciech Mach, Dyrektor Zarządzający GFT Polska.

Konstrukcja zabudowy Brama Miasta rozpoczęła się w drugim kwartale 2017 i dobiegła końca w 36 miesięcy. Powierzchnia biurowa tych szestanstokondygnacyjnych budynków to 40 tys. m.kw.. Autorem projektu jest biuro architektoniczne z Bytomia - Medusa Group - Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała, które zaprojektowało dwa wcześniejsze projekty biurowe Skanska w Łodzi – Infosys Green Horizon oraz Nową Fabryczną. Na generalnego wykonawcę została wybrana spółka Skanska, a jest to projekt inwestycyjny firmy Skanska Property Poland. W procesie poszukiwania lokalizacji dla GFT oraz w negocjacjach warunków najmu, uczestniczyła firma CBRE. Sam budynek wyposażony jest w szeroki wachlarz udogodnień, w tym między innymi skierowanych do osób z niepełnosprawnościami. W lutym Brama Miasta uzyskała certyfikat Obiekt Bez Barier.